Föremål som liknar oljemålning Gorthe
5065 OIL PAINTING
Sold: SEK 200
Sold den 14 oktober 2019
5567 OIL PAINTING
Sold: SEK 300
Sold den 1 april 2019
4489 OIL PAINTING
Signerad Gorthe, 44x64,
Sold: SEK 100
Sold den 9 april 2018
6399 OIL PAINTING
Gorthe, Gårdsmotiv, 45x65,
Sold: SEK 200
Sold den 28 augusti 2017
7016 OIL PAINTING
Gorthe, Skånegård, 58x90,
Sold: SEK 600
Sold den 8 februari 2016
2294 OIL PAINTING
Gorthe, Skånegård, signed, 67x44,
Sold: SEK 100
Sold den 18 januari 2016
3073 OIL PAINTING
Gorthe, skånegård, signed, 40x80,
Sold: SEK 950
Sold den 30 april 2012
3019 OIL PAINTING (F)
sign. Gorthe, skånegård, 45x64,
Sold: SEK 100
Sold den 21 februari 2011
8179 OIL PAINTING (F)
Gorthe, Landskapsmotiv med gård, 45x65,
Sold: SEK 200
Sold den 26 oktober 2009